Znovu se vracel s dobrou náladou

Jakub Mrvka má rád asfaltový povrch a na Autodromu v Sosnové na něm vybojoval krásné druhé místo

Vydařené vystoupení v Sosnové má za sebou v rámci kartcrossového seriálu Mascom Cup Jakub Mrvka. Na tradiční rallyecrossové trati uplatnil jezdec stáje KM Racing své zkušenosti z této disciplíny a vybojoval cennou druhou příčku. Stejné umístění mu patří v průběžném pořadí po šesti závodech, a tak se domů vracel s dobrou náladou.

Dařilo se mu už od sobotních měřených tréninků. „Oba jsem vyhrál stejně jako první rozjížďku. Ve druhé jsem dojel na třetím místě a ve třetí rozjížďce jsem zase nejrychlejší. To celkově znamenalo, že jsem si pro finále vybíral startovní pozici v první řadě jako druhý,“ vyprávěl sedlčanský závodník o průběhu mistrovského závodu, který je součástí jedenáctidílného seriálu.

„Start se mi ovšem moc nepovedl, bylo tam nějak uklouzaný, ale vyrazil jsem druhý. Potom se přede mě v dlouhé zatáčce dostal Slovinec Rakovec a takhle jsme za vedoucím jezdcem a lídrem šampionátu Kunešem závodili asi tři kola. Pak jsem si řekl to ne, musím mu to vrátit. Risknul jsem předjetí venkem, vyšlo to zpátky na druhou pozici a takhle jsme už dojeli do cíle,“ popsal Kuba Mrvka s uspokojením finálovou jízdu.

Technické problémy se mu na Autodromu v Sosnové vyhnuly a vozidlo na rovné trati dobře sedělo. „Auto je v pořádku, a protože se další závod jede až třetí červencový víkend u nás doma v Sedlčanské rokli opět na rallyecrossové trati, nebudu s ním moc hýbat. Ale jestli mi zbude pár dní na nějakou dovolenou, tak to si nejsem jistý,“ přemítal třicetiletý závodník.

Poslední čtyři závody nechyběl na stupních vítězů, a tak z něj vyzařuje v polovině šampionátu spokojenost. „Zatím se mi daří, s kartem zásadní problémy nejsou. Ukazuje se, že motor Yamaha 600 je lepší než Honda, s kterou jsem jezdil do loňské sezony. Na rychlejších tratích mám větší jistotu, ale uvidí se, jaký výkon z motoru dostanu při nízkých otáčkách. Taková situace nastane třeba na technické trati v Poříčí nad Sázavou, kde se pojede koncem července,” dodal.

KM Racing Media / min